Útulný a nádherný obývak – klady stylu shabby chic

Obývak je docela důležitá a nejvíc reprezentativní část bytu, z tohoto důvodu jeho výzdoba může být občas obtížný úkol. V tom případě docela nápomocné jsou tipy napsané pravdivými aranžérami a jejich myšlenky na módu. Současně mezi různými styly stojí to za to, podívat se na vlastnosti stylu vintage – návrat do minulosti není jen pouhá móda, ale pravdivě elegantní, nadčasový způsob na dekoraci ložnici a obývacího pokoje.

Můžete tenhle výsledek získat na rozmanité způsoby – třeba díky trefné dekoraci stěn, nádherným závěsům a záclonám, nabytku anebo i koberci. Tehdy nádhernou volbou je typ shabby chic – jedinečný styl nábytku, stěn a dekoračních příloh, jenž se označuje zároveň velkou eleganci a pocitem útulnosti.

Interiér v otrhaný elegantní styl
Prepared by: Faylyne
Oryginal: http://www.flickr.com
K příznačným vlasnostem shabby chic patří velká péče o detaily a krásu vzorů, světlé a jemné bárvy a spojení estetiky vintage s malým rysem současností. Je to především vidět v dekoračních přílohách – např. nastěnných hodinách buď porcelanovým figurinách. Nábytek a dekorativní přílohy – stoly, válendy, figuríny a skřínky – můžou být vyraběné zároveň z obvyklých látek, jak i moderních, ale občas mají charakteristické vzorky znamé ze stylu art deco anebo chippendale, z tohoto důvodu nábytek a dekorace shabby chic také dobré sluší těm stylům. Avšak většinou velice dobrým řešení je péče o soudržnost stylů, aby mít jistotu, že všechno bude esteticky fungovat skvělé.Ostatní zajímavá vlastnost shabby chic je použivání umělého stárnutí nábytku nebo dekorativní techniky decoupage – ještě jednou důležitá je péče o unikátní texturu nábytku. Většinou jsou viditelné různé vrstvy dřeva, barev a nátěře. Nic tak neoživí stylu interiéru, jak krásný a zvláštní nábytek – on často ovlivňuje duši celého domu. Díky moderním technikám výzdoby nemusíte bát se o eventuální poškození dřeva vylitou kávou nebo čisticími prostředkámi, jak to se někdy děje s opravdu starými židlemi a křesly.

Jestli se ukáže nějaký problém s obnovou obývaku, nejlépe se otázat zkušeného aranžéra anebo osobu, která má skvělý vkus – tak důležitý úkol jako aranžace obývaku je samozřejmě pozoruhodný. V případě chybějicích nápadů velice účelným řešením je prohlížet fotografie s hotovými prostory v estetice shabby chic a se nechat zainspirovat – potom vhodné rozhodnutí je moc snadnější.

Posted by Administrator on 2015-09-16 09:19:47
Tags: Decoupage, nabytek, fungovat, aranžace