Shabby chic – útulný a zajímavý druh stylu vintage a nejlepší nápad v ložnici

Nyní, mezi různými estetiky které se označují vysokou poptávkou každý může uvidět pozoruhodnou módu na retro. Tenhle účinek je možné získat díky různorodým způsobům, dokonce když jsou používané současné látky – na příklad styl vintage dávají dekorační záclony, okouzlující obrazy a figuríny, nebo elegatní nádobí a ostatní stylové dekorativní výrobky. Nestojí, avšak, podcenit klíčovou roli, kterou dává i vymalba zdí a účelný nábytek. Proto, v průběhu planování vybavení ložnici, nejlépe přemýšlet, jak bude vypadat styl shabby chic.

nábytek
Prepared by: Tracey & Doug
Oryginal: http://www.flickr.com
Shabby chic se charakterizuje velkým, skoro barokním množstvím výzdob, pocitem umělé starnutí látky, a kromě toho velice mírnými barvámi. Ten styl může změnit každou ložnici v nejromantičtější a útulný koutek. Okouzlující také se prezentuje v dětské ložnici pro maličkou holčičku. Je to v rostoucí míře nejlepší volba pro ty osoby, které mají radé estetika 19. století, gothic, nebo jednoduše něco nápaditého.

Typické dekorativní přílohy pro shabby chic jsou nábytek zdobený způsobem decoupage, krásné porcelánové panenky, bohaté závěsy, bohatě zdobené postele a krásný porcelán. V shabby chic je klíčový přístup k látce – je docela důležité, aby všechny textury, především nábytku, byly zajímavé a měly svůj individuální rys. Aby tento vjem obdržet, nábytek a některé dekorativní přílohy se potahuje několika vrstvámi barev anebo laku, a pak vědomé, opatrné protírání. Díky tomu asi není vůbec možné splést ten styl s čímkoliv jiným.Ikdyž nábytek shabby chic na první pohled je velice citlivý na poškození, je to pouze iluze – novodobá technologie dává mu skvělou úroveň udržitelností a pohodlí, a asi nic nepůsobí tak romantické nálady jako ložnice zařízená v té estetice. Vhodně přízpůsobené výzdoby a zařízení shabby chic můžou okouzlit dokonce velké skeptiky – rovněž, protože se označují různorodostí a mezi ními skoro každý najde něco vhodného pro sebe. Během volby dekorací pro ložnici ve stylu shabby chic stojí to za to, být si vědom, že pozoruhodné inspirace hotových prostorů jsou nejednou dostupné na internetu – například na profesních stránkách, katalogech a návrhách obchodů věnovaných nejmódnějším dekoracím nebo designu interiérů.

Posted by Administrator on 2016-06-10 11:10:59
Tags: styl, estetika